Gebeliğim sırasında başlayan ve doğum sonrasında giderek artan kuyruk sokumumdaki ağrım için doktor Elif Hanım’a ulaştığım zaman kendisinin alanında ne kadar özverili ve ilgili bir hekim olduğunu daha ilk görüşmede fark ettim. Sonraki tedavi sürecinde kendisinin durumu değerlendirmesi ve tedavisi beni çok kısa sürede eski yaşam konforuma kavuşturdu. Bu süreç sabır gerektiren bir süreç ve Elif hanım ile asistanı Nükhet hanım bu sürecin çok büyük destekçisi. Yolunuz açık olsun.
Dr Gülra Özgür Kaptan

1,5 Yıla yakındır azar azar artan kuyruk sokumu ağrım sonucunda bir sürü yöntem, fizik tedavi, ortopedi uzmanlarında da başvurduğum halde sonuç alamadım. Ve sonunda umudumu kaybettiğim anda Sayın Dr Elif Gürkan hanımefendiye okuduğum yazılarından ve yorumlardan sonra başvurdum. Enjeksiyon yöntemi ile çok şükür ağrılarımdan kurtuldum. Güler yüzü ve uzmanlığı, hanımefendi kişiliği aklımda kalacaktır. Doktor hanımı bu durumdan muzdarip herkese gönül rahatlığı ile öneriyorum.
Fatma Akın

Merhaba ben Yasemin Eminli 11 Mart’ta merdivenlerden ayağım kaydı ve düştüm kuyruk sokumum üzerine internetten elif hanımı buldum ve geldim iyi ki bulmuşum ve kuyruk sokumu kemiğimin yapılan tetkikler sonucu kırıldığını gördük ve uygun tedavi ile yaklaşık altı hafta içinde sağlığıma kavuştum.
Elif hanım ve ekibine teşekkür ederim
Yasemin Eminli/Gazeteci/Tasarımcı

Je suis allee voir Dr. Gurkan apres le debut de mes symptomes de mal de dos 4 mois auparavant. J’ai vu un premier medecin qui m’a mal diagnostiquee puis un second medecin dont les honoraires etaient tres chers et qui etait peu disponible. Je suis alors allee voir Dr. Gurkan qui a ete la plus a l’ecoute par rapport aux autres medecins vus precedemment. J’ai beaucoup aime son approche integratrice de methodes alternatives comme l’acuponcture. Elle m’a traitee pendant plus de 3 mois, faisant toujours en sorte que j’ai une place dans son emploi du temps charge. Sa methode d’injection de steroides directement dans la zone de hernie a ete particulierement avec resultat presque immediat. Elle a toujours ete disponible par messagerie ou par telephone pour repondre a mes questions, prenant parfois elle-meme des nouvelles quant a l’avancement de mon etat lorsque nous ne pouvions pas nous voir pendant une semaine ou plus. J’ai rarement vu un medecin aussi implique. A present, j’ai pu arrete les seances de reeducation grace a une baisse nette de la douleur. Je continue a faire des exercices prescrits a la maison et espere etre entierement sans douleur d’ici peu.
Fay Magnusson / Medipol Üniversitesi / Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü / İstanbul

Yaklaşık 8 sene önce kuyruk sokumu batması sebebiyle Dr. Elif hanım’a başvurdum. Kendisinin doğru müdahalesi ile (enjeksiyon) bir defada sıkıntımdan kurtularak iş hayatıma geri döndüm. Bir daha da böyle bir problem yaşamadım. Çevremde ayını sorunu yaşayanlara da şiddetle tavsiye ettim.
Esra Şakar / Amerika

2 sene önce oturduğum sandalyenin kırılması sebebiyle sert bir zeminde yere düştüm. Kilolu da bir insanım, önce vücudumun düşme kaynaklı ağrıları geçince popomdaki ağrının da geçeceğini düşündüm ama 2 senedir simite oturmama rağmen ağrılarım geçmedi ve kızım beni ismini çok duyduğu Elif hanım’a getirdi. Yapılan MR da kuyruk sokumumda çok parçalı bir kırık olduğu görüldü ve Elif hanım’ın MR altında yaptığı iğneyle tüm acımdan kurtuldum ve simit de kullanmıyorum.
Aynur Şakar / Ankara / Ev Hanımı

Yaklaşık bir buçuk yıldır kuyruk sokumu ağrısı çekmekteydim. Araştırmalarım sonucu Dr. Elif Gürkan a ulaştım. Derdimin dermanı olacağını umaraktan kendisiyle görüştüm. Canım Doktorum, sizi 3 kez görmeme rağmen sizi çok seviyorum. Bir buçuk yıllık çektiğim acıyı yapmış olduğunuz bir seanslık operasyonla tamamen ortadan kaldırdınız. Size onun için canım doktorum diyorum. Başarılarınızın devamı dileğiyle. İlginiz ve desteğinize teşekkürler. Saygılarımla.
Nurten Türk / Bursa

Çok canımı yakan ve çalışmamı engelleyen 3-4 aydır süren bir kuyruk sokumu ağrısı sürecinde birçok doktorla görüştüm ama kimse çözüm bulamadı. İnternetten çok araştırma yaptım bunu bilen doktor çok fazla yok. Benim gördüğüm kadarıyla gerçekten Elif hanım bu konuda bence şu anda ülkemizde tek. Yani onunla karşılaşmış olmak benim için çok büyük bir şans oldu. İçeri bükülmüş olan kuyruk sokumu ekleminin içine enjeksiyon yaparak sıkıntımı çok kısa bir süre içerisinde gerçekten çok bilimsel yaklaşarak başarıyla Gerçekten hakkını ödeyemem, çok minnettarım kendisine.
Özlem Tosun / Bankacı

15 Ekim 2017′de travma olmaksızın başlayan şiddetli kuyruk sokumu ağrılarım vardı. Sürekli oturarak çalışmaktan kaynaklandı. Şubat 2018′de Dr.Elif Gürkan’ın yaptığı görüntü eşliğindeki enjeksiyon sonrasında ağrım yok denecek kadar kayboldu. Şu anda en çok oturup kalkarken olan ağrıyı artık hissetmiyorum.
Teşekkürlerimle
İlknur Bektaş / Muhasebeci

Beş yıldır çektiğim kuyruk sokumu ağrısı nedeniyle Ağustos 2017’de Dr Elif Gürkan’a başvurdum. Bana kuyruk sokumunda çıkık nedeniyle manuel tedavi yaptı. Bu tedaviden çok iyi bir cevap aldım, gerekirse 6 ayda bir veya yılda bir, iki dakika süren ve ağrısız olan bu tedaviye şehir dışında da yaşasam tekrar gitmeyi isterim. Bu geleneksel tedavinin bir doktor tarafından yapılması çok güven verici…
Halil Hakan Altaş
Kuyruk sokumu rahatsızlığımdan dolayı Dr Elif Gürkan hanımefendiye tedavi için Denizli’den geldim. 15 yıldır ağrılarım devam ediyordu. Enjeksiyon tedavisi oldum. 1 aydır ağrılarım geçti. İlaç kullanmadan yaşayabiliyorum. Doktor hanıma teşekkürlerimi bildirdim. Herkese de tavsiye ediyorum.
Ayşe Yılmaz

Uzun süredir kuyuk sokumu rahatsızlığım vardı. Oturup, kalkamıyordum. Şiddetli sancılarım vardı. Birkaç doktora gittim. Fakat bir fayda göremedim. İnternetten araştırırken Dr Elif Gürkan’ı buldum. Muayenede ilk manuel tedaviden sonra % 80-90 iyileşme gördüm.
Kendisine çok teşekkür ediyor, doktorumu her hastaya tavsiye ediyorum.
Fazilet Erdoğan
Bir gece aniden kuyruk sokumumda ve makatta çok ciddi bir ağrı başladı. Sekiz ay 10 üzerinden 10 şiddetinde ağrı hissettim. Banyo yapamıyor, yatamıyor ve oturamıyordum. Sekiz ay boyunca gitmediğim doktor ve profesör kalmadı, yatmadığım hastane kalmadı. Sürekli yanlış teşhis ve tedaviler oldu. Sekiz ay sonunda dayanacak gücüm kalmamıştı. Bana teşhis konamadığı gibi, ağrıyı siz kendiniz üretiyorsunuz dediler. Çaresizlikten internete girdim ve kuyruk sokumu rahatsızlıkları ile ilgili Dr Elif Gürkan hanımı buldum, muayeneye gittim. Kuyruk sokumundan enjeksiyon yapmamız gerekiyor deyince 8 aylık onca tedaviden sonra faydası olmaz mı acaba diye korktum ve biraz düşüneyim dedim. Ama ağrıya dayanamıyordum. 7. katta oturuyorum ve balkona çıktım neredeyse intihar edecektim. Ayağımı attım ve durdum beni orada durduran şey böyle ölmek istememekti. Ayağımı geri aldım, son şansımı deneyeyim istedim. Elif hanımı aradım ve kendisi bana hastanede cihaz altında enjeksiyon tedavisi uyguladı. 24 saat sonra hayatım tekrar başlamıştı. Şu an 5 yıl geçti hiç ağrım yok. O günleri hayatım boyunca unutmayacağım. Ondan sonra hayata bakış açım değişti ve ne olursa olsun hayatta hiçbir şey önemli değil sağlığın en önemli varlığımız olduğunu anladım.
Teşekkürler Elif Hanım
Fatma Kahramanoğlu

On yıldır şiddetli kuyruk sokumu  ağrısı çekmekteydim. Özellikle oturmada ve yolculuklarda çok ağrım vardı. Çeşitli doktorlara gittim ancak, sadece oturma minderi önerisinde bulunuldu. Bir ay önce Dr Elif Gürkan’a başvurdum. Kuyruk sokumundaki kemikte çıkık olduğu saptandı. O bölgeye yapılan enjeksiyon sonrası birinci ayda ağrım % 90 azalmış durumda. Rahatlıkla da oturabiliyorum.

Elif Gürkan hocama çok teşekkür ediyorum.

Oğuzhan Çiftçi

Kuyruk sokumu ve belimdeki ağrılar nedeniyle oturamıyor ve kalkarken desteksiz kalkamıyordum. Sonrasında ağrılarıma sağ ayağımın diz arkasındaki uyuşma/karıncalanma da eklendi. Elif Hanıma başvurdum. Öncelikle manuel tedavi yapıldı ve 3 gün sonra rahat oturmaya başladım. Ayrıca sağ ayağımdaki ağrılar da azaldı. 10 gün sonra bel/kuyruk sokumu bölgesine iğne tedavisi yapıldı. 1 hafta sonra öncelikle kuyruk sokumu, bel bölgesi ve sağ ayak dizimde hiç bir ağrım kalmadı. Oturabiliyor ve desteksiz kalkabiliyorum.

İlginiz ve emeğiniz icin teşekkürler…

Ali Alkan
Hamileliliğimin 18.haftasında kuyruk sokumu ağrılarım başladı. Gittiğimi yerlerde ilk 4 ay çözümsüz olacağı söylenmişti. 22.Haftada ağrılarım dayanılmaz olunca internetten bulduğum Dr.Elif Gürkan, sadece 3 kez seans toplamı 15 dk. Süren manuel tedavi ile tüm ağrılarım bitti. Kendisine müteşekkirim.

I started having coccyx pain on my eighteenth week of pregnancy and I had it for 4 weeks. I had to encline it because I heard that nothing could be done for this in pregnancy. On 22 nd week, I found Dr.Elif Gürkan since the pain got really unbearable. All my pain disappeared in 3 sessions by manuel therapy. Like magic. I’M VERY THANKFUL TO Dr.Elif

Fazilet Axelrod
Mayıs 2014′te kuyruk sokumu ağrısı sebebiyle Dr. Elif Gürkan’a başvurdum. Elif Hanım’ın uyguladığı üç seanslık manuel tedavi ile altı aydır süren ağrılarımdan kurtuldum. Daha sonra kendisine 2004 yılından beri fibromiyalji sendromu ile yaşadığımı ve son bir yıldır da uyurken dişlerimi sıktığımdan bahsettim. Bunun üzerine çektirmemi istediği röntgen filminde boynumda düzleşme olduğu da anlaşıldı. Yıllardır süren kronik kas ağrılarım için etkili bir tedavi yöntemi bulamamıştım ama Elif Hanım manuel tedavi yöntemi ile sekiz seansta boyun, omuz ve çenemdeki ağrıları büyük oranda azaltmayı başardı.
Meliha Güngör
Uzun zamandır muzdarip olduğum terleme sorununu, kolay, acısız ve ameliyatsız İyontoforez tedavisiyle kısa zamanda çözen nur yüzlü doktorum Elif Gürkan; size teşekkür ederim! Bölgesel terlemeden şikayetçi herkes, tanıştığımız andan itibaren bana huzur ve güven veren Elif Hanım’a danışmakla doğru adımı atacaktır.
Süleyman Onur Köymen
Saygı Değer Doktorum Elif Hanım’a,
1996-2007 yılları araında kuyruk sokumundan dolayı çektiğim ağrı ve sızılar konusunda gördüğüm tüm tedavilerin sonuçsuz kalması beni her geçen gün karamsarlığa ve ağrılarla yaşamaya itmişti.Taki Sevgili doktorum Elif hanım’ı tanıyana; tedaviye gidenen kadar. Elleriniz dert görmesin Elif Hanım.Şükürler olsun,her ne yaptıysanız çok sağlıklı ve yeniden doğmuş gibiyim..İyiki sizi tanıdık,iyiki varsınız.Herşey için çok ama çok çok teşekkür ediyoruz.
Özkan Şan
Bir süredir çektiğim ağrılar dayanılmaz hale gelince araştırmaya başladım. Elif hanımın adını gördüğümde ve hakkındaki yorumları okuduğumda derdime çare olabileceğine dair ümitle bir an önce randevu alıp muayene oldum. İlk enjeksiyon manuel oldu. Bir rahatlama sağladı ancak iki ay sonunda tekrar eski hale döndüm. Bir sonraki operasyon tomografi altında yapıldı. Şu anda nerdeyse 1 ay geçti ve ağrılarım %70 oranında iyileşti. Elif hanımın yardımıyla tamamen iyileşeceğim inşallah. Tabi bunda bana da düşen işler var; sporu hayatıma sokmak, kilo vermek, bazı alışkanlıklarımı değiştirmek vs gibi… Herkese geçmiş olsun dileklerim ve doktor hanıma teşekkürlerimle..
Birol Durak
2006 yılında düşme sonucu kuyruk sokumu kemiğimde zamanla artarak seyreden ağrı oluşmuştu ve bu ağrı ilerleyen aşamalarda sosyal hayatımı çekilmez hale sokan boyutlara ulaşmıştı. Daha sonra doktorum Elif Gürkan’ın bu konuda uzman olduğunu öğrendim ve kendisine gitmeye karar verdim. Kendisi beni muayene ettikten sonra enjeksiyon yöntemi uyguladı ve mucize şekilde kuyruk sokumu ağrılarım yavaş yavaş geriledi ve yaklaşık bir ay sonra tümüyle ortadan kalktı. Kuyruk sokumu ağrısı çeken tüm arkadaşlara bu tedavi yöntemini tavsiye ederim gerçekten sorunsuz bir şekilde kısa sürede bu ağrıdan kurtulabilirsiniz. Doktorum Elif Gürkan’a beni bu sıkıntıdan kurtardığı için çok teşekkür ediyorum…
Av. Tuğba Sezikli İstanbul Barosu
2000 senesi sonlarından itibaren Elif Gürkan hocamızın denetiminde başladığım iyontoforez tedavisi daha önce hayatımda büyük problem olan ve tüm sosyal ilişkilerimide etkileyen yoğun el ve ayak terlemesine kesin çözüm oldu.uygulamada hiç bir zorluğuda yok.evde dinlenirken tv karşısında otururken yapabileceğiniz 20-25 er dakikalık uygulamalar,yeterli oluyor.ben yaklaşık 10-15 günde bir 2 gün üst üste seans yaparsam rahatlıkla yeterli oluyor.Elif Gürkan hocama tekrar teşekkürler.
Ercüment Konyar
Sevgili Doktorum Elif Hanım,

Yıllar önce beni bir tekerlekli iskemlede, ağır sancılar içinde bir enkaz olarak kapınıza getirmişlerdi. Çok süratli bir teşhis koyup bir eylem planı çerçevesinde beni ayağa kaldırmıştınız. O zaman tanıştık. Çok mutlu olmuştum. Karşımda beni kurtaran çok genç, yetenekli, yakışıklı, tam bir ‘Atatürk Kızı’ vardı. Yıllar sonra olaylar beni tekrar karşınıza getirdi. Bu sefer profesyonel hayatımı tehdit eden bir sorunu çözmek üzereyiz. 95 yaşındaki çok yaşlı anneme de yaptığınız radikal uygulama kendisine çok iyi gelmiş bulunuyor. Elleriniz dert görmesin. Sizi çok seviyoruz…

Engin Cezzar Tiyatrocu
Elif Hanım’la tanışıklığımız çok uzun yıllar öncesine dayanıyor, neredeyse 20 yıl. O gün bugündür nereye gitse takip ediyorum :) Kendisinin en sevdiğim yönü; bir hasta olarak ne kadar zor bir durumda giderseniz gidin her zaman size iyi hissettirmeyi başarıyor. Hep çok pozitif yaklaşıp size de durumunuzla ilgili umut veriyor ve rahatlatıyor. Defalarca ağrıyla mutsuz bir şekilde girdiğim odasından hep güler yüzle çıktım. İyi ki uzun uzun yıllar önce tanışmışız.
Çağla Usta Subaşı Eğitmen, Yönetici ve Takım Koçu